اخبار و مقالات

دریل مگنت چیست ؟

دریل مگنت چیست ؟

( دریل مگنت چیست ؟ ) دریل مغناطیسی یا دریل مگنت یک دستگاه حفاری قابل حمل با پایه آهنربا یا آهنربای دائمی است. پس از فعال شدن، آهنربای الکتریکی روی پایه دریل مگنت میدان مغناطیسی ایجاد می کند که روی فولاد جذب می شود. سپس موتور با سرعت بالا کار می کند تا دریل را برای سوراخ کردن صفحه فولادی یا فلز به حرکت درآورد.

 دریل مگنت برای انجام عملیات حفاری از زوایای مختلف به نیروی جذب پایه مغناطیسی متکی است. به دلیل اندازه کوچک و قدرت بالا، بسیار کارآمد است. دریل مغناطیسی مشکل حذف ضایعات و سرباره از خطوط لوله و حفر سوراخ در صفحات فولادی را حل می کند. بنابراین، دریل های مغناطیسی به طور گسترده در ساخت و ساز مترو در مقیاس بزرگ، تعمیر و نگهداری تجهیزات در مقیاس بزرگ، تعمیر و نگهداری نیروگاه و مهندسی خطوط لوله استفاده می شود.

اکثر مشتریان ما دریل های مگنت عمودی را به جای دریل های مگنت افقی خریداری می کنند. دستگاه های دریل مغناطیسی عمودی به طور کلی حدود ده کیلوگرم وزن دارند و دارای دسته هستند. کاربران فقط می توانند دستگیره ها را گرفته و بلند کنند تا در مزرعه یا در ارتفاعات بالا کار کنند.

تعمیر دریل مگنت بصورت تخصصی با قطعات اورجینال در آرال ماشین

دریل مگنت چیست ؟ و چه کاربردی در صنعت امروزی دارد

دریل مگنت ابزاری کاربردی در صنعت است که جهت سوراخکاری و برش فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. دریل مغناطیسی نام دیگر این دستگاه است که با استفاده از ابزاری به نام مته گردبر قابلیت ایجاد برش حلقوی برروی فلزات را دارد. مته دریل سوراخکاری دارای لبه های تیز و برنده ای هستند که سبب ایجاد یک برش برروی ورقه های آهنی می شوند. دریل ها در انواع مختلفی که طراحی و ساخت کشور های قدرتمندی مانند انگلیس، تایوان، هلند، آلمان و… عرضه می شوند. در ادامه به برخی از کاربرد های دریل مگنت در صنعت امروزی اشاره خواهیم داشت:

انعطاف پذیری: ساخت فلز، ساخت و ساز، کشتی سازی و سایر صنایع همگی می توانند از تطبیق پذیری زیاد تجهیزات دریل مگنت بهره مند شوند. آنها برای انواع جهت ها و زوایای مناسب هستند زیرا توانایی سوراخ کردن در موقعیت های افقی، عمودی و بالا را دارند.

دقت و سازگاری: هنگام حفاری سوراخ ها، این ماشین ها دقت و دقت عالی را ارائه می دهند. سوراخ ها مرتب و دقیق هستند زیرا پایه مغناطیسی لرزش ها را کاهش می دهد و ثبات را تضمین می کند. این برای صنایعی که دقت قرار دادن سوراخ در آنها حیاتی است بسیار مهم است.

بهره‌وری: سرعت و کارایی ماشین‌های حفاری مغناطیسی تعبیه شده است. راه‌اندازی و تغییر موقعیت سریع توسط پایه مغناطیسی امکان‌پذیر است که زمان خرابی را به حداقل می‌رساند. حفاری سریع توسط موتور قوی و ابزارهای برش خاص امکان پذیر است که باعث افزایش خروجی می شود.

امنیت: مواد بستن که اغلب در روش‌های حفاری سنتی استفاده می‌شوند، گاهی اوقات می‌توانند خطرناک باشند یا به قطعه کار آسیب برسانند. پایه مغناطیسی دستگاه های حفاری مغناطیسی دستگاه را محکم در جای خود نگه می دارد و نیاز به گیره را خنثی می کند. این امر احتمال اعوجاج قطعه کار را کاهش می دهد و ایمنی اپراتور را بهبود می بخشد.

حفاری سوراخ‌های بزرگ: با استفاده از تکنیک‌های حفاری سنتی، حفر سوراخ‌هایی با قطر بزرگ در سطوح فلزی ممکن است دشوار یا غیرممکن باشد. با این حال، ماشین های حفاری مغناطیسی می توانند این کار را انجام دهند. این به ویژه برای مشاغلی که برخی از برنامه‌ها به سوراخ‌های بزرگ نیاز دارند مفید است.

قابلیت استفاده: سهولت استفاده از دستگاه های حفاری مغناطیسی در طراحی آنها اولویت دارد. آنها اغلب دارای طراحی های ارگونومیک و کنترل های ساده هستند که هم برای کاربران تازه کار و هم برای اپراتورهای باتجربه قابل استفاده هستند.

صرفه جویی در هزینه: کارایی و دقتی که ماشین های حفاری مغناطیسی ارائه می دهند می تواند در طول زمان باعث صرفه جویی در هزینه شود، حتی اگر سرمایه گذاری اولیه آنها بیشتر از روش های حفاری سنتی باشد. کاهش زمان کار، بهبود بهره وری و کاهش ضایعات مواد، همگی منجر به اثربخشی هزینه کل می شوند.

سازگاری: ماشین های حفاری مغناطیسی محدود به کار با یک نوع فلز نیستند. آنها قادر به کار با بسیاری از مواد آهنی مختلف مانند فولاد ضد زنگ و فولاد هستند.

دریل مگنت چیست ؟

آشنایی با انواع دریل مگنت / دریل مگنت چیست ؟

دستگاه های دریل مگنتی ابزاری برقی و صنعتی با امکانات پیشرفته است که جهت انجام سریع و راحت کارهای سنگین و زیاد در صنایع سازه فلزی و صنایع مهندسی مناسب می باشد . یکی از ویژگی های این دستگاه کاربردی و اقتصادی بودن آن برای کارهای که امکان جابجایی ندارند می باشد. از دیگر کاربردی های دستگاه نامبرده قابلیت استفاده در پروژه های سازه فلزی و همچنین در محل کارگاهی است. باتوجه به گفته های قبل دریل مگنت علاوه بر انجام عملیات سوراخکاری با مته های گردبر امکان سوراخکاری با مته های پیچشی و مته های کونیک را ایجاد می کنند.

دریل مگنت برای حفاری سوراخ در مکان های دور، یک دستگاه حفاری مغناطیسی یک ابزار بسیار سازگار و قابل حمل است. هنگامی که حمل و نقل یک کار بزرگ به یک دستگاه حفاری کارگاهی غیرممکن است، این تجهیزات عالی است. روش دیگر، می‌توان با استفاده از تجهیزات حفاری مغناطیسی سبک وزن، سوراخ‌هایی را در محل سوراخ کرد.

دریل های معناطیسی دارای دو دسته اتوماتیک و دستی می باشد. دریل مگنت دستی به تنهایی در مدل های مختلفی در بازار عرضه می شود. مدل هایی اعم از دریل های سبک که به دلیل داشتن وزن بسیار کم قابل استفاده در مکان های محدود و غیر قابل دسترس و یا بهترین گزینه برای سوراخکاری برروی اسکلت ساختمان، برج های متحرک و… می باشند.

از مدل های دیگر این دستگاه دریل پنوماتیک است که به دلیل داشتن موتور که با قدرت پنوماتیک است و آهنربایی دائمی که در بخش مغناطیسی دستگاه تعبیه شده بهترین گزینه برای مکان هایی که خطر آتش سوزی و برق گرفتی وجود دارد می باشد.

نوع دیگر دریل مگنت ها، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک آن است که استفاده از این سری از دریل ها سبب صرفه جویی در وقت و انرژی اپراتور می شود. سری دیگر این دستگاه ها،مخصوص ریل است . این دریل ها مخصوص سوراخکاری برروی ریل می باشند که در این محصول بجایی آهنربا از قسمتی مخصوص برای بستن و فیکس کردن دستگاه جهت ثابت ماندن برروی مسیر استفاده شده است.

ساختار و طراحی دستگاه دریل مگنت

یک دستگاه دریل مگنت از 4 بخش اصلی تشکیل شده است. قسمت هایی چون  پایه مگنتی، پایه دریل ، موتور و میل محور.

موتور دریل مگنتی ( دریل مگنت چیست ؟ )

 یکی از اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده دستگاه های صنعتی موتور می باشد که از نوع DC است. توان دستگاه براساس نوع دریل و نیاز اپراتور متفاوت است و حداقل از 800 وات تا 2300 وات می رسد. همانطور که می دانید برای انجام سوراخکاری های بزرگ و سنگین باید از دریلی با موتور قدرتمند استفاده شود. در برخی از دریل ها موتور دارای قابلیت چرخش در جهت و یا خلاف پاد ساعت گرد می باشد. موتور از نوع DC دارای قابلیتی چون کنترل سرعت و گشتاور در قسمت الکترونیکی دریل است.

پایه مگنت آهنربایی ( دریل مگنت چیست ؟ )

یکی دیگر از قسمت های تشکیل دهند دریل ، پایه مگنت می باشد. پایه مگنت  به دلیل داشتن آهنربای قوی حین کار برروی قطعه کار می چسبد و از لغزش دریل حین کار جلوگیری می کند. چسبید پایه مگنت سبب ایجاد کار بدون خطا می شود آهنربایی که دریل مگنت وجود دارد نقش اساسی درسوراخکاری دارد. چرا که دریل مگنتی در حین کار شروع به لغزش و حرکت می کند و وجود مگنت آهنربایی در این دستگاه از لغزشی که ممکن است . علاوه بر خراب کردن قطعه کار به اپراتور نیز آسیب برساند جلوگیری کند.

دریل مگنت چیست ؟

جهت استعلام قیمت و کسب مشاوره رایگان می توانید با شماره های درج شده در سایت با کارشناسان آرال ماشین تماس بگیرید.

بدنه دریل مغناطیسی

از اجزای دیگر دریل مگنتی بدنه و یا پایه دریل می باشد. برروی بدنه قسمت هایی چون کلید های موتور، سوئیچ، دسته هایی برای نگهداری قطعه کار وغیره تعبیه شده است. بدنه به موتور اجازه سواخکاری به صورت عمودی را میدهد. همچنین بدنه یک دریل مگنت موقعیتی را ایجاد می کند تا اپراتور بتواند آن را به راحتی جابجا کند. جنس بدنه بطور معمول از آلومینیوم مقاوم می باشد.

میل محور دستگاه دریل مگنتی / دریل مگنت چیست ؟

 از بخش های دیگر تشکیل دهنده دریل مگنتی میل محور است که اغلب به نام های سه نظام شناخته می شود. این قطعه نوعی گیره می باشد که برای متصل کردن مته های گردبر مورد استفاده قرارمی گیرد. از طرفی سه نظام دارای نوع مختلفی مانند  تنظیم دستی و تعویض سریع است. سه نظام هایی که سریع هستند نیازی به بستن پیچ و فک ندارد. میل محورهای دریل نیز دارای انواع مختلفی چون مخروطی مورس با سایز های متفاوت است که در داخل انواع مته فیکس می شود.

برای خرید دریل مگنت دست دوم با بهترین قیمت همراه با خدمات پس از فروش با ما تماس بگیرید.

شرایط و نکات مهم در زمان خرید دریل مغناطیسی

امروزه در بازار جهانی طیف وسیعی از دریل مگنتی ها وجود دارد که در میان آنها می توانید دریلی را مناسب با نیاز خود انتخاب و خریداری کنید. اما نکته ایی که باید در زمان خرید دریل مگنتی به آن توجه کنید سایز سوراخکاری می باشد.

دریل دستگاهی با قابلیت و اندازه و قدرت موتور های متفاوتی است. همچنین در زمان خرید باید به برند محصول  توجه کنید که دارای خدمات پس از فروش خوبی باشد. اگر در زمان کار بنابردلایلی دستگاهتان دچار مشکل شد. برای تهیه یک قطعه برای دستگاه نیاز به صرف هزینه زیاد نشوید.

وجود خدمات پس از فروش مطلوب برای دستگاه این امکان را برای شما به وجود می آورد. تا از فروشنده درخواست کنید تا دریل شما را ظرف مدت 48 ساعت تعمیر و به شما بازگرداند. رعایت نکات گفته شده باعث می شود تا شما از کیفیت مطلوب و باز خورد مطلوب تری برخوردار شوید. برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

نتیجه گیری

در نتیجه، ماشین‌های حفاری مغناطیسی (دریل مگنت )  ابزار ضروری در مشاغلی هستند که به حفاری دقیق در مواد فلزی نیاز دارند، زیرا توانایی آنها در ترکیب دقت، ایمنی، کارایی و تنوع دارند. قابل حمل بودن و انعطاف پذیری آنها برای کار در جهت های مختلف بیشتر باعث افزایش سودمندی آنها در برنامه های مختلف می شود. اگر مایل به خرید ماشین آلات حفاری مغناطیسی با کیفیت خوب در ایران هستید، آرال ماشین از نظر فروش ماشین آلات با کیفیت، متخصصان واجد شرایط و خدمات پس از فروش عالی و قیمت مناسب بهترین انتخاب شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *