اخبار و مقالات

حفاری، فناوری جدید برای فولاد ( دریل مگنت )

حفاری فرآیند جدید فولاد

حفاری، فناوری جدید برای فولاد ( دریل مگنت ) منصفانه است که بگوییم سوراخ‌سازی بیشترین سهم ماشین‌کاری را هم در مغازه‌های کوچک و هم در تأسیسات تولیدی بزرگ امروزی به خود اختصاص می‌دهد، و بخش اعظم این سوراخ‌سازی حفاری در فولاد و چدن تا قطر 1 اینچ (25 میلی‌متر) است. آنچه که عملکرد حفاری و ضربه‌زنی را هدایت می‌کند، پیشرفت در زمینه، پوشش‌ها، طرح‌های سه فلوت و ابزارهای ترکیبی است. به همان اندازه مهم است. پیشرفت هایی در تحویل مایع خنک کننده، استفاده از سوراخ ها و اشکال با اندازه های مختلف برای تسهیل تخلیه تراشه است. ممکن است بتوانید از برخی از پیشرفت های اخیر که در اینجا توسط چندین سازنده پیشرو توضیح داده شده است استفاده کنید.

خرید دریل مگنت ارزان قیمت از آرال ماشین

Drew Strauchen، معاون اجرایی گروه ابزار GWS، Tavares، فلوریدا، خاطرنشان کرد که بخشی از روند در حال تحول در سوراخ‌سازی (و به طور کلی فلزکاری) سفارشی‌سازی راه‌حل‌های سوراخ‌سازی است تا با کاربرد دقیق‌تر مشتری مطابقت داشته باشد و در عین حال عملیات را به حداقل برساند. انتخاب بهترین بستر، هندسه، پوشش و طول ابزار برای کاربردهای خاص فروشگاه، برای تولیدکنندگان بیشتری که به دنبال رقابت در بازار جهانی هستند، بسیار مهم است. در کنار سفارشی‌سازی، ترکیب دو یا چند ابزار برای کاهش بیشتر عملیات و زمان چرخه – همان تعریف بهینه‌سازی است.

علاوه بر پیاده‌سازی پیشرفت‌های جدید در فناوری‌ها، گروه ابزار GWS در حال طراحی ابزارهای ترکیبی است که به مشتریان اجازه می‌دهد تا چندین عملیات حفاری را با یک ابزار انجام دهند، به جای دو، سه یا گاهی حتی چهار ابزار. Strauchen گفت: «توانایی تنظیم ابزار برای یک برنامه خاص برای کاهش عملیات و زمان چرخه حیاتی است. او نمونه ای از ابزار ترکیبی را که برای یک تولیدکننده خودروهای الکتریکی ساخته شده بود، ارائه کرد.

این ابزار برای یک جزء آلومینیومی با ساییدگی بالا و سیلیکون بالا طراحی شده است. هندسه ابزار یک سوراخ مته، پخ و مته را در یک ابزار یک مرحله ای ترکیب کرد که زمان چرخه پرهزینه را حذف کرد. «پیش از این، این فرآیند به سه عملیات، سه تغییر ابزار و مدیریت موجودی سه شماره قطعه مختلف نیاز داشت. طراحی سه فلوت با برش بالا دارای گذرگاه های خنک کننده در پشت هر لبه برشی برای به حداکثر رساندن تغذیه و همچنین فلوت های فوق العاده صیقلی برای بهبود بیشتر تخلیه تراشه است. نرخ فید در این برنامه از 300 آی پی در دقیقه فراتر رفت.» بستر کاربید دانه فوق‌العاده ریز با محتوای کبالت کاهش یافته بود تا احتمال ایجاد لبه کاهش یابد. پوشش ابزار یک پوشش ALU مخصوص مواد بود که در عین حفظ وضوح، عمر ابزار را افزایش می‌دهد.

آرال ماشین بزرگترین مرکز تخصصی فروش و خدمات پس از فروش ابزارآلات صنعتی در ایران

حفاری فولاد سه فلوت

طبق گفته Strauchen، کاربردهای فولادی نیز به دلایلی از مته های سه فلوت سود می برند. مته های سه فلوت که قبلاً به طور مؤثر فقط برای کاربردهای آلومینیومی استفاده می شد، برای موادی مانند چدن و فولاد به طور فزاینده ای محبوب می شوند. فرم‌های جدید فلوت با فناوری خنک‌کننده، قابلیت مواد آهنی را افزایش داده‌اند. افزودن جدیدترین پوشش‌های PVD فوق‌العاده صاف و یکپارچه‌سازی لایه‌های تحت وب معکوس، ظرفیت ما را برای تولید مته‌هایی که بهره‌وری را بهینه می‌کنند و در عین حال تخلیه پایدار تراشه را تضمین می‌کنند، افزایش داده است.

چالش شماره یک حفاری با سه فلوت در فولاد، تخلیه تراشه ها از طریق یک حجم فلوت است که به طور طبیعی با افزودن فلوت سوم کوچکتر می شود. استراشن گفت: «تراشه‌های آلومینیومی نرم‌تر و انعطاف‌پذیرتر هستند، بنابراین حتی اگر تراشه‌ها بلندتر باشند، می‌توانند از سوراخ خارج شوند. از سوی دیگر، تراشه‌های فولادی اگر به اندازه کافی شکسته و کنترل نشوند، بسیار کمتر بخشنده هستند. با افزودن فلوت سوم، تولید تراشه های کوچک (6 و 9) برای اطمینان از نتایج پایدار و ثابت بسیار مهم است.

همانطور که این انتخاب از GWS نشان می دهد، ابزارهای ترکیبی همه کاره هستند. Strauchen گفت: “هر ابزار داستان و مشکل خاص خود را دارد که حل کرده است.” “یک مته سه مرحله را در داخل قطعه با روکش های آینه ای ایجاد می کند. یکی دیگر از این دستگاه ها، چهار مرحله ای با دقت بالا با پورت های خنک کننده 45 درجه در هر فلوت است. این طراحی تحمل را در 2 میکرومتر حفظ می کند و در زیر 8 RMS پایان می یابد.

او همچنین یک ریمر کاربید لحیم کاری شده بزرگ با دریچه های خنک کننده متحرک در هر فلوت را توضیح داد. این ریمر کاربید لحیم کاری شده دارای یک پیستون چرخان مستقل است که برای تشخیص سوراخ های کور یا کم اندازه طراحی شده است. این سوراخ‌ها را با فشرده‌سازی در هنگام برخورد با یک مانع و مسدود کردن مایع خنک‌کننده تشخیص می‌دهد، که ماشین را قبل از شکستن ابزار متوقف می‌کند.

حفاری فرآیند جدید فولاد

طراحی شده برای مواد خاص

YG-1 ایالات متحده، Vernon Hills، Illinois، یک تامین کننده تمام خط نه تنها ابزار سوراخ‌سازی، بلکه کاربید، ابزار گرد و درج و همچنین فولاد پرسرعت، فلزات پودری و کبالت است. به گفته استیو پیلگر، مدیر تولیدات ملی، این شرکت حدود 60 میلیون ابزار گرد در سال تولید می کند. ما به مشتریان خود با جدیدترین CNC ها و همچنین بریج پورت های قدیمی خدمات ارائه می دهیم. پیلگر گفت: چالش سوراخ‌سازی برای مغازه‌ها این است که محصولی با کیفیت بالاتر بسازند و آن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بالاترین تحمل‌ها با ابزارهایی که عمر و قابلیت‌های کاربردی برتر دارند، برسانند.

خرید دستگاه پخ زن ، ایرلس با بهترین قیمت همراه با گارانتی معتبر از آرال ماشین

انعطاف پذیری با ارزش

برای حفاری فولاد و چدن که در آن انعطاف پذیری ارزش دارد و به بالاترین سرعت و تغذیه نیازی نیست، YG-1 خط جنرال I-Dream Drill را ارائه می دهد که تطبیق پذیری در فولادهای حفاری، کربن، آلیاژ و چدن ها را ارائه می دهد.

جدیدترین مته اضافه شده به مجموعه مته های YG-1، مته سر قابل تعویض مدولار I-ONE است که در طول های 3xD، 5xD و 8xD موجود است. بدنه فولادی انعطاف پذیری را ارائه می دهد و می تواند پنج یا شش درج با اندازه های مختلف را که از یک بدنه فولادی انعطاف پذیر یکسان برش داده شده اند، نگه دارد. I-One مزایای مته کاربید را با انعطاف پذیری بدنه فولادی ارائه می دهد.

برای پوشش، YG-1 برای پوشش H اختصاصی خود یک عملیات پس از پوشش ایجاد کرده است که به تخلیه تراشه در حفاری سوراخ عمیق کمک می کند. این درمان قله ها و دره هایی را که منجر به پوشش می شوند صاف می کند. پیلگر گفت، ما متوجه شدیم که می‌توانیم با استفاده از پولیش روی درج‌ها، نوک‌های درج و مته‌های با اندازه معمولی، حدود 20 درصد عمر ابزار بیشتری داشته باشیم. برای حفاری عمیق، تحویل مایع خنک‌کننده با فشار بالا در مراکز ماشین‌کاری، مغازه‌هایی را که 15 سال پیش مجبور بودند قطعات را در ساعت 1 تا 2 بعد از ظهر بر روی ماشین‌های اختصاصی گاندریل انجام دهند، فعال کرده است. اکنون آنها می توانند همان سوراخ های عمیق را در مراکز ماشینکاری CNC با سرعت 20 تا 30 در دقیقه پردازش کنند.

خطوط حفاری سر قابل تعویض

فن‌آوری‌های پیشرفته مورد استفاده در خط حفاری سر قابل تعویض SUMOCHAM دو فلوت Iscar USA اساس طراحی خط مته سر قابل تعویض سه فلوت LOGIQ3CHAM را تشکیل می‌دهد. وقتی به یک سوراخ فکر می‌کنید، به نظر می‌رسد که بسیار ساده است – فقط یک شعاع که به بعد سوم کشیده می‌شود. اما این یک ویژگی مشترک است که برای تولید محصولات در کارگاه ها و محیط های تولید بالا مانند خودرو استفاده می شود. کریگ اوینگ، متخصص حفاری محصول ملی برای ایسکار ایالات متحده آمریکا، آرلینگتون، تگزاس، گفت: [این در] کاربردهای با دقت بالا مانند قالب قالب، پزشکی و صنایع خارج از جاده رایج است.

چالش های آلیاژ فولاد، رزوه آهن

به گفته مارک هچ، مدیر محصول Emuge Corp.، West Boylston، ماساچوست، رزوه کشی یکی از آخرین مراحل تولید حیاتی است و داشتن شیر مناسب برای جلوگیری از دوباره کاری یا حتی قطعات از بین رفته حیاتی است. به عنوان آلیاژهای فولاد و آهن، طیف گسترده ای از پیچیدگی ها برای انتخاب مناسب شیر وجود دارد. «هنگام ضربه زدن به فولادهای آلیاژی، تغییراتی در شکل، اندازه و طول براده وجود دارد که به دلیل متغیرهایی در خواص شیمیایی و عملیات حرارتی است. نوع و درصد هر عنصر شیمیایی، همراه با عملیات حرارتی، ترکیب شده و خواص مکانیکی متفاوتی را ایجاد می‌کند که بر ماشین‌کاری تأثیر می‌گذارد. هنگام انتخاب شیر برای برنامه در دسترس، فاکتورگیری در زیرلایه شیر، پوشش و هندسه کلیدی است. “

هنگام انتخاب یک زیرلایه، عوامل ماشینکاری متعددی مانند گشتاور، پایداری حرارتی و عوامل سایش حیاتی هستند. به عنوان مثال، یک زیرلایه فلزی پودری HSSE-PM، مقاومت بیشتری در برابر سایش برای لبه های ابزار با کیفیت بهتر ارائه می دهد.

در طول پنج سال گذشته، هچ به بهبود عمر ابزار شیری و ثبات فرآیند به دلیل بهبود پوشش‌های ابزار اشاره می‌کند. Emuge پوشش های بهینه ای را توسعه داده است که برای پایداری حرارتی عالی، مقاومت در برابر سایش و ضریب اصطکاک کم طراحی شده اند. از آنجایی که چسبندگی پوشش روی شیرها می‌تواند به دلیل قله‌ها و دره‌های ابزار چالش‌برانگیز باشد، Emuge پوشش‌های مهندسی کرده است که دقیقاً در سراسر سطوح توزیع می‌شوند و ثابت می‌مانند.

جهت تعمیر دریل مگنت و یا خرید دریل مگنت کارکرده با بهترین شرایط و قیمت با آرال ماشین تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.