اخبار و مقالات

پمپ دیافراگمی ایرلس چگونه کار می کند؟

پمپ دیافراگمی ایرلس چگونه کار می کند؟

پمپ دیافراگمی ایرلس چگونه کار می کند؟ یک پمپ دیافراگمی ایرلس، مواد را به تفنگ اسپری می‌رساند و فشار مواد را افزایش می‌دهد تا سپس توسط نازل جدا شده و در نهایت اسپری شود. پمپ هیدرولیک توسط یک موتور الکتریکی از طریق یک چرخ دنده سیاره ای به حرکت در می آید. در طول حرکت بلند کردن، یک پیستون روغن هیدرولیک را به زیر دیافراگم هدایت می کند که به نوبه خود آن را حرکت می دهد.

 هنگامی که دیافراگم به سمت بالا فشار داده می شود، دریچه ورودی صفحه به طور کامل به طور خودکار بسته می شود و مواد از شیر خروجی توپی به داخل شیلنگ خارج می شوند. وقتی به سمت پایین کشیده می شود، با بسته شدن شیر توپی، خلاء ایجاد می شود. اکنون دریچه ورودی صفحه باز می شود و خلاء مقدار بیشتری از محیط پمپ شده را می کشد.

این همان چیزی است که آن را به یک پمپ خلاء تبدیل می کند. پیستون دوباره روغن هیدرولیک را به زیر دیافراگم هدایت می کند، به سمت بالا قوس می دهد و مواد از طریق دریچه توپی به خارج از محفظه وارد شیلنگ می شود. فشار تحویل غالب در مدار روغن هیدرولیک توسط شیر کنترل فشار و فشار مواد محدود می شود. اگر این تنظیم شود، جت اسپری نیز تغییر می کند. پمپ دیافراگمی را نباید با پمپ پنوماتیکی دو دیافراگمی اشتباه گرفت: این پمپ دارای دو دیافراگم است که با یکدیگر حرکت می کنند و به طور همزمان محیط را مکیده و انتقال می دهند.

آرال ماشین بزرگترین و تخصصی ترین مرکز فروش و تعمیرات دریل مگنت، ایرلس، پخ زن و سایر ماشین آلات صنعتی در ایران می باشد.

مزایای پمپ دیافراگمی (پمپ دیافراگمی ایرلس چگونه کار می کند؟)

یک پمپ دیافراگمی به طور مداوم کار می کند. این بدان معنی است که دیافراگم به طور دائم در حرکت است. (مثلاً پمپ های دیگر تا رسیدن به فشار مورد نظر کار می کنند و سپس متوقف می شوند.) یعنی فشار ثابت می ماند و در اثر مکث دچار نوسان نمی شود. این بدان معنی است که یک الگوی اسپری یکنواخت وجود دارد و از ضربان‌ها جلوگیری می‌شود.

کاهش فرکانس ضربه و طراحی کاملاً مکانیکی بدون برد مدار یا فناوری کنترل نیز به این معنی است که تعمیر و نگهداری به حداقل می رسد. اگر قطعات نیاز به تعویض داشته باشند، فرآیند سریع و آسان است. پمپ دیافراگمی را می توان با حداقل مواد کار کرد. برخی از اسپری های رنگ SuperFinish ما حتی می توانند به قیف مجهز شوند.

نیازی به شلنگ مکش نیست که باید با رنگ پر شود. پمپ دیافراگمی همچنین می تواند به شیلنگ هایی مجهز شود که قطر بسیار کمی دارند و دوباره به مواد کمتری برای پر کردن شیلنگ نیاز دارند. و در نهایت، طراحی پمپ دیافراگمی به گونه ای توسعه یافته است که می توان از مقادیر بسیار کمی از مواد به اندازه یک لیتر در هر بار استفاده کرد. این برای خود کار خوب است، اما در کار و تمیز کردن مواد نیز صرفه جویی می کنید – و در نهایت پول. پمپ دیافراگمی WAGNER نیز با وجود کارکرد مداوم، بی صدا است. با سمپاش پمپ دیافراگمی می توانید مواد مختلفی را اسپری کنید.

چرا از پمپ دیافراگمی WAGNER استفاده کنیم؟

به عنوان تولید کننده پمپ های دیافراگمی، ما در WAGNER فناوری Quality Long Stroke را اختراع کردیم. فناوری حرکت طولانی QLS هیدرولیک بهینه و کاهش فرکانس بلند کردن دیافراگم را فراهم می کند. این به نوبه خود ساییدگی و پارگی را کاهش می دهد و با لرزش کمتر فرآیند را بسیار آرام تر می کند و در نتیجه عمر دستگاه اسپری رنگ شما را افزایش می دهد.

پمپ دیافراگمی WAGNER به دلیل برش های کوچک در دستگاه می تواند با مواد بسیار کم نیز استفاده شود. به طور متوسط، 58 درصد مواد کمتری در دستگاه نسبت به پمپ پیستونی استاندارد وجود دارد.  پمپ دیافراگمی در دستگاه رنگ پاش تعبیه شده است تا در صورت لزوم هر قطعه کوچکی را به سرعت و به راحتی تعویض کنید.

 بنابراین تعمیر و نگهداری به لطف طراحی ساده شده است. برای رسیدن به این هدف، رنگ پاش ما به پمپ های دیافراگمی با تنظیم فشار بدون پله مجهز شده است. این به شما این امکان را می دهد که دستگاه را دقیقاً تنظیم کنید تا به نتایج عالی برای رسانه و منطقه کاربردی خود برسید.

جهت خرید دریل مگنت با گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر با ما تماس بگیرید.

کدام مواد را می توان با پمپ دیافراگمی پردازش کرد؟

بسیاری از مواد را می توان با پمپ دیافراگمی پردازش کرد، شامل:

  • آغازگرها
  • عوامل جداکننده
  • کت های زیر
  • لاک زدن
  • رنگ های امولسیونی
  • رنگ های سیلیکات
  • چسب های پارچه
  • حفاظت در برابر خوردگی
  • رنگ بنایی و موارد دیگر.

مواد با ویسکوزیته بالاتر باید آزمایش شوند. به عنوان مثال، بازدارنده های شعله با ویسکوزیته پایین را می توان با پمپ دیافراگمی اسپری کرد. برای حفاظت در برابر آتش چسبناک تر، باید از یک پمپ متفاوت استفاده شود. ترکیب پرکننده یا گچ نیز برای پردازش با پمپ دیافراگمی مناسب نیست.

پمپ دیافراگمی برای چه کاربردهایی مناسب است؟

پمپ دیافراگمی یک پمپ مواد بسیار انعطاف پذیر است. از برنامه‌هایی که فقط به مقدار بسیار کمی از مواد نیاز دارند تا پروژه‌هایی با اندازه متوسط که برای مثال، یک دستگاه دستی کافی نیست، پمپ دیافراگمی بهترین راه‌حل است. همچنین پمپ مناسبی برای انواع کاربردهای نجاری است. پرایمرها، لاک ها، رنگ های چوب و فلز – همه چیز را می توان با یک پمپ دیافراگمی اسپری کرد.

 پمپ دیافراگمی برای انواع معمول بازسازی نیز مناسب است: انواع رنگ دیوار و سقف، برای مصارف داخلی و خارجی را می توان اسپری کرد. اساساً می توان گفت که از نازک ترین مایعات گرفته تا مواد با ویسکوزیته متوسط، می تواند همه چیز را اسپری کند. با این حال، در مورد مواد پرکننده یا گچ، درشت و بسیار چسبناک، پمپ دیافراگمی کافی نیست. برای این کار باید از نیروگاه هایی مانند HeavyCoat یا PlastCoat با پمپ های مختلف استفاده شود. خطر آسیب رساندن به دستگاه را با موادی که خیلی چسبناک هستند، نکنید زیرا این کار عمر مفید را به شدت کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.