اخبار و مقالات

آرمیچر و مگنت چیست ؟ چه کاربردی در دریل مگنت دارند ؟

سیم پیچی آرمیچر و مگنت

(سیم پیچی آرمیچر و مگنت )آرمیچر از قطعات اصلی برای نگهداری مته هسته مغناطیسی دریل مگنت تشکیل شده است. بنابراین توصیه می کنیم که فقط از این آرمیچر های اصلی برای حفظ گارانتی دستگاه خود استفاده کنید. یک آرمیچر مناسب برای تمام دستگاه های حفاری هسته مغناطیسی وجود دارد. آرمیچر از قطعاتی چون : اولین دنده، آرماتور، مجموعه برس کربن، دایره، بلبرینگ (بسته به دستگاه، تعداد و نوع بلبرینگ ها ممکن است متفاوت باشد)

مگنت قطعه ای مستطیلی شکل که دارای نیروی مغناطیسی است. مگنت باعث می شود تا اجسام فلزی را بسوی خود جذب کند. از طرفی هم مگنت به قطعه مورد نظر جهت سوراخکاری چسبیده و تا از لغزش دریل هنگام سوراخکاری جلوگیری کند.

جهت سیم پیچی مگنت و آرمیچر به بهترین کیفیت می توانید با آرال ماشین تماس بگیرید.

سیم پیچی مگنت چیست ؟

سیم پیچی مگنت و آرمیچر به دو نوع مغناطیس اشاره دارد. سیم پیچی مگنت به یک سیم فلزی است که برق را از یک منبع برق به آن می دهد و با این کار یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند. در حالت عادی، این سیم پیچ شده به چوب، فلز و یا پلاستیک نصب شده است. آرماتور نوع دستگاه الکتریکی است که در آن یک قطعه فلزی در یک میدان مغناطیسی قرار دارد و با تغییر جهت جریان الکتریکی در آن، نیروی جذب یا تابش را تجربه می کند.

مراحل سیم پیچی مگنت

مراحل سیم پیچی مگنت عبارتنداز:

  1. طراحی : در این مرحله، ابعاد و نوع سیم پیچی مگنت بر اساس نیاز و مشخصات فنی تعیین می شود.
  2. انتخاب مواد : انتخاب مواد مناسب برای ساخت سیم پیچی مگنت شامل انتخاب نوع سیم، جنس قلاب و هسته مگنت است.
  3. پیچیدن سیم : در این مرحله، سیم های فلزی به دور هسته چیده شده و به صورت منظم پیچیده می شوند.
  4. اتصالات : پس از پایان یافتن عمل پیچیدن، اتصالات بین سرهای سیم به گیره های مناسب صورت می گیرد.
  5. آزمایش و تست : در نهای، ساختار و عملکرد سیم پیچی مگنت با استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی بررسی و تست می شود تا کیفیت و عملکرد آن تضمین شود.
سیم پیچی آرمیچر و مگنت

علت سوختن مگنت چیست ؟

مگنت یکی از مهمترین و کاربردی ترین قطعه در دریل است. چرا که با خراب بودن و یا سوختن آن شما دیگر قادر به ایجاد وراخ برروی ورقآهن نخواهید بود. یکی ازدلایلی که باعث سوختن مگنت می شود، خطای اپراتور هنگام استفاده است. بدین صورت که بعداز سوراخ کردن کلید مگنت را خاموش نکرده و مگنت برای طولانی مدت روشن می ماند.

سیم پیچی آرمیچر چیست ؟ (سیم پیچی آرمیچر و مگنت)

سیم پیچی آرمیچر یک فرآیند صنعتی است که در آن سیم های فلزی به یکدیگر پیچیده می شودند تا یک ساختار پیچیده تر و مقاوم تر ایجاد شود. این فرآیند برای تولید اجزای الکترومکانیک، موتورها، ترانسفورماتورها، ژنراتورها و دستگاه های الکترونیک استفاده می شود.

مراحل سیم پیچی آرمیچر

  1. طراحی : در ابتدا نقشه و طرح ساختار پیچیده باید توسط مهندسان و طراحان صنعتی تعیین شود.
  2. انتخاب مواد : سپس مواد مناسب  برای ساختار  ( مانند سیم های فلز ) با توجه به نوع کاربرد و خصوصیات فنی انتخاب می شود.
  3. پیچیدگی :  در این مرحله، سیم های فلزی به یکدیگر پیچیده شده و به شکل دقیق قالب داده می شود. در نهایت آرمیچر سیم پیچی شده  برای تست میرود تا عملکرد آن مورد سنجش قرار گیرد.

چرا آرمیچر خراب می شود ؟ (سیم پیچی آرمیچر و مگنت)

آرمیچر یکی از اصلی ترین قطعات موجود در دریل مگنت است. بنابراین باید کارهایی که سبب خراب شدن آن می شود را بدانید تا از آن ها جلوگیری کنید. یک موتور الکتریکی بخش های مختلفی دارد: استاتور، یاتاقان ها، یک سری تسمه یا چرخ دنده، یک کموتاتور، و آخرین اما نه کم اهمیت، روتور یا آرمیچر.

آن دو؛ روتور و آرمیچر مشابه و در عین حال کاملاً متفاوت هستند. اولی بخشی از یک موتور الکتریکی است که می چرخد، می تواند دارای میله هایی باشد که جریان را هدایت می کند، ممکن است زخمی شود یا فقط به عنوان روتور باقی بماند. در حالی که دومی شامل میله هایی است که جریان را هدایت می کند و برس هایی که مسیر الکتریکی را برای جریان باز می کند.

آرمیچر سوخته: ممکن است نتیجه چندین مشکل مانند جریان هوا ضعیف، اضافه بار، توقف، ارتینگ، خرابی عایق، خرابی رگلاتور و غیره باشد. اگر مشکل آرمیچر سوخته باشد، باید آرمیچر را به عقب برگردانید. اتصال زمین: زمانی اتفاق می افتد که بخشی از سیم پیچ به هسته فلزی آرمیچر متصل می شود. معمولاً این مورد زمانی است که عایق خراب می شود، یا در اثر گرمای بیش از حد یا خستگی در لبه شکاف به دلیل خنک شدن، گرم شدن و چرخش مداوم.

یک اتفاق رایج که معمولاً در آرمیچر آسیب دیده دیده می شود، تعداد تلاش های لازم برای روشن کردن موتور است. در ابتدا، دو یا سه تلاش برای روشن کردن آن کافی است، اما در زمان آینده، نمی توان آن را به طور کامل روشن کرد.

راه هایی برای بررسی آرمیچر آسیب دیده

در حالی که هر دو بخش به یک اندازه برای یک موتور حیاتی هستند، ما در این مقاله بر روی آرمیچر تمرکز خواهیم کرد. با آرمیچر آسیب دیده، راندمان موتور شما می تواند به شدت تحت تاثیر قرار گیرد. برای اطلاع از تأثیر منفی ناشی از موتور خود و روش‌های خاص نحوه بررسی وضعیت آرمیچر به ادامه مطلب بروید. آرمیچر سوخته و خراب شده را می توانید از روی ظاهر آن را تشخیص دهید، بدین گونه که آرمیچر سیم پیچی شده دارای لاک برروی سیم های مسی است، در حالی که آرمیچر سوخته لاک محافظ برروی سیم را نداردو ترکیدگی کاملا مشخص می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید بصورت رایگان با کارشناسان آرال ماشین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *